KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15205286
nr 1520 5286
Torolf Engström
(1909-1987), Sverige
"Regnväder Paris". Signerad, daterad 1931,49x64 cm, yttermått inklusive ram: 58x73, akvarell
Torolf Engström, svensk bildkonstnär född 1909, död 1987 .
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 6 februari 2023
kl 20:30:40
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
350 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Torolf Engström
Läs mer om Torolf Engström